Я-європеєць

12.02.2016 20:41

                                                Я-європеєць

        Європа…  Коли ми чуємо це слово, у кожного виникають різні асоціації. Для одних – це,  лише, частинка нашої Землі, а для нас, українців, надія і сподівання на краще життя. Бути європейцем означає бути сучасною людиною : освіченою, толерантною, яка піклується про імідж своєї країни.

      Хто народився  у Європі, то вони європейці ? Так, звичайно, це одна з причин так називатися. Ось я живу в Україні , а Україна – це «серце Європи».

      Моє село розкинулось серед  широкополих ланів, дуже гарне і мальовниче. Маємо школу, Будинок культури,  багато магазинів, річку Базавлук, яка, за легендами й переказами, носила козацькі чайки. Кожна людина багато доброго скаже про свій рідний край. Але постає питання: чому ми маємо так багато проблем та низький рівень життя? Бо якщо уважніше придивитися, то чарівність нашої природи нам, мабуть, заважає: по вулицях та балках сміття, річка від забруднення міліє. Можливо, до цього приводить те, що люди фінансово не забезпечені, щоб прогодувати родину змушені шукати заробітку в місті. І це все не нагадує того, що ми живемо в європейській країні.

      Я, як і кожен українець, вірю, що наша країна є європейською державою, не тому, що має  географічне положення у центрі Європи, а тому, що наш народ, який бореться за незалежність протягом своєї  багатовікової історії доводить, що  повинен  мати якнайкраще майбутнє.

     Я вважаю, ми маємо наслідувати славних попередників і своїми вчинками доводити, що ми європейці. Так, як 1991 року сміливо заявили про своє прагнення самостійно вирішувати долю Батьківщини, будувати сильну та незалежну країну, нарешті, мати можливість вільно спілкуватися рідною мовою. Брати приклад з чоловіків та ще зовсім юних хлопців, які з різних куточків України відвойовують рідну землю на буремному Донбасі.

    Ми – молоде покоління готуємось – зробити свій внесок у розвиток своєї держави, щоб піднести її до рівня найрозвиненіших  країн Європи. І якщо мене запитають чи я європеєць, то з гордістю відповім: «Так, я – європеєць».

   Я – європеєць, бо хвилююсь за наше майбутнє, я люблю свою Україну і хочу працювати на її благо.

   Я – європеєць, бо хочу, щоб у моїй країні  і у всьому світі запанував мир, я не підтримую воєнні дії, злочинність, жорстокість, а підтримую людяність і моральність.

Тишковець Діана